Biz ne yapıyoruz?

Parkkolay otoparkların fiyatlarını, yelerini göstererek otoparklara rezervasyon yapılmasını sağlayan mobil uygulamadır. Arabanı park etmek için boşuna vakit harcamana gerek yok. Uygulamaya girerek otoparkların nerede olduğunu görebilir, rezervasyon yaparak yerini ayırabilir ve ödemeni cep telefonundan yaparak arabanı rahatça park edebilirsin.

Uygulama ücretli mi?

Uygulamayı ücretsiz olarak Play Store ve App Store’dan cep telefonunuza indirebilirsiniz.

Hangi bölgede hizmet veriyoruz?

Şu an için İstanbul içerisinde hizmet vermekteyiz. Diğer iller için çalışmalarımız devam etmektedir.

Çalışma saati nedir?

Parkkolay sizlere 7/24 hizmet sağlamaktadır. İstediğiniz zaman müşteri hizmetlerimizden yardım alabilirsiniz.

Otopark ücretini nasıl ödeyeceğim?

Otoparka rezervasyon yaptığınız anda otopark tarifesinde bulunan minimum ücret ve kaç saat sonrasına rezervasyon yaptığınıza bağlı olarak rezervasyon ücreti alınır. Otoparktan çıkış yapacağınızda içeride kaldığınız toplam süreye bağlı olarak ödeme gerçekleştirilir. Çıkış ücreti içeride kaldığınız toplam süre ücretinden rezervasyon yaparken ödediğiniz tutarın farkının alınması ile hesaplanır.

Otoparka nasıl rezervasyon yapabilirim?

Parkkolay uygulaması ile otoparka giriş yapmanızdan minimum 10 dakika öncesine kadar rezervasyon yapabilirsiniz. Otoparkın rezervasyon ücreti ödemesi gerçekleştirilince otoparktaki yeriniz ayrılmış olur.

Nakit ödeme yapılabiliyor mu?

Parkkolay rezervasyon ücretini nakit ödeme ile kabul edilmemektedir. Tüm ödemelerinizi yüksek güvenlik önlemleri ile korunan online sistemimiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Kartımın limiti yetersiz. Otopark ücretini nasıl ödemeliyim?

Otopark rezervasyonu yapabilmek için farklı kartla ödeme yapabilirsiniz. En fazla 3 (üç) kart kaydı yapabilirsiniz.

Rezervasyon iptal işlemlerini nasıl gerçekleştirebilirim?

Parkkolay uygulamasında bulunan menüdeki müşteri hizmetleri numarasını tıklayarak müşteri temsilcisine bağlanabilir, rezervasyon iptali sürecini başlatabilirsiniz. Otoparka geç kalma durumunda rezervasyon işleminiz hiçbir şekilde iptal edilmez. Harici durumlar için sizden bilgi alınır ve 10 iş günü içinde iptal süreci tamamlanır, tarafınıza durum bilgilendirilmesi yapılır. İptal edilen rezervasyon ücretleri promosyon kodu şeklinde size iletilir ve bu kodu istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Otopark fiyatları güncel midir?

Otopark fiyatları doluluk oranına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Her kullanıcı rezervasyon yaptığı tarifeden ücretlendirilmektedir.

Uygulamada problem olduğunda ne yapmalıyım?

Parkkolay uygulamasında herhangi bir problem ile karşılaşırsınız uygulama içerisindeki müşteri hizmetleri numarasını arayabilirsiniz. Menü içerisindeki telefon numarasına tıklayarak müşteri temsilcisine rahatça ulaşabilirsiniz.

Kişisel bilgilerim güvende mi?

En sıkı güvenlik önlemleri ile kişisel bilgilerinizi korumaktayız. Kişisel bilgileriniz hiçbir şekilde başka kurum, kuruluş veya birey ile paylaşılmamaktadır.

Kart bilgileri neden ve nasıl saklanılıyor?

Ödeme işlemlerini hızlı ve rahat bir şekilde tamamlamanız için kart bilgilerinizi kaydediyoruz. Kart bilgilerinizi Visa, Mastercard Service Provider sertifikasyonuna sahip ve PCI-DSS belgeli Türkiye İş Bankası A.Ş. tarafından saklanmaktadır. Kart bilgileriniz herhangi bir 3.şahıs ile kesinlikle paylaşılmamaktadır.

Park etmek istediğiniz bölgede otopark yoksa ne yapmalıyım?

Öneri ve Şikâyet bölümünden otopark adını veya otopark ihtiyacınız bulunan bölgeyi yazarak bize ulaşabilirsiniz. Kısa sürede ekibimiz sizin için istediğiniz noktadan hizmet almanızı sağlayacaktır.